Найти:

Главная | Регистрация | Вход | RSSПятница, 29.03.2024, 00:08

НАРОДНОЕ МНЕНИЕ
о Зеленая планета + (плюс)
и народная медицина

Если вы желаете, что бы мы опубликовали вашу статью, рецепт, присылайте нам.
Для связи используйте пункт меню "Сообщить об ошибке".
Меню сайта
Сохранить в ВКонтакте
Сохранить в Маил ру

Категории раздела
Статьи по теме [18]
Разное неважное [0]


Все предложения и замечания
можете писать в Гостевой книге.

Смотрите также

Наш опрос
Откуда вы пришли:?
Всего ответов: 860
Статистика



МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Твой IP адрес
3.227.239.160 -
мы знаем о тебе все.

Наш баннер
Мы будем очень благодарны
если вы разместите наш
баннер у себя на сайте!

Народное мнение

Сборник статей

Главная » Статьи » Статьи по теме

Інтерв'ю з Наталлєю Земною (Зубицькою)
Хворе тіло вона лікує травами, а душу — поетичним рядком. У неї у дворі пахне м’ята, цвіте мускатна шавлія, а фенхель виріс заввишки до двох метрів! Вузенька стежка поділила цей оазис зі 100 лікарських рослин навпіл. Тут росте гадючник, а ось — наперстянка, там — валеріана...

Наталя Зубицька, а віднедавна вона має журналістський псевдонім Земна, захоплено показує мені свій квітник, який називає городом. Я слухаю і дивуюся: коли вона все встигає? Щоденні прийоми в "Зеленій аптеці" в Києві і по всій Україні, робота над радіопередачею, нові вірші і казки, видання поетичних збірок та навчальної літератури для дітей, поїздки, зустрічі й постійний науковий пошук. А ще сотні листів, на які намагається відповісти особисто.

Наталя Петрівна запрошує до хати. В її оселі по-домашньому тихо і затишно. Скрізь впадають в очі пучечки трав, склянки із зіллям. А ще багато ікон і вишитих рушників, полиці з книжками, робочі папери, квіти у вазах. Увагу привертає велика картина. "Це мій рідний крехаївський двір і мама серед квітучих мальв", — коментує господиня.

— То звідти Ваші витоки глибинного відчуття природи і любові до неї?

— Так, з дитинства, від батька і матусі, бабусі й дідуся. Всі вони були закохані в рідну природу, добре знали і розуміли її. Батько, наприклад, міг по зорях віщувати погоду і майбутній врожай. За голосами розпізнавав птахів, навіть міг пояснити, про що ті співають. А скільки природничих таємниць було йому відомо! Я й досі не зустріла людину, яка була б обізнаніша за мого батька.

Травознавству навчили мене мама і бабуся. Пам’ятаю, у бабусі завжди боліли ноги і поперек. Взимку вона лікувала їх камфорою, яка завжди стояла на печі. "Кумфору" — так називала ліки бабуся — вона ковтала або нюхала — заспокоювала нервову систему, долала кашель, біль у шлунку та серці. А влітку на допомогу приходили трави. Наламаю їй гілочок червонолозини (верби. — Прим. авт.), заллє бабуся їх окропом — і парить хворі руки і ноги у тій ванні.

А ще пам’ятаю, як цінувала бабуся просо. Казала, якщо будеш їсти пшоняну кашу — живіт ніколи не болітиме, виростеш гарною, з червоними щоками і золотими, як пшоно, косами. Тепер, знаючи хімічний склад цієї рослини, розумію, що, дійсно, просо здатне лікувати печінку, нормалізувати роботу шлунка, піднімати кислотність. Воно є кровотворним і протипухлинним засобом. Мабуть, раніше люди менше хворіли саме тому, що їхня їжа діяла профілактично. Готуючи кулешу з пшона, ковбаски-круп’яники, які я дуже любила, бабуся завжди розповідала про цілющу силу проса, і кожна її розповідь була схожа на казку.

— Мабуть, дитячі враження і надихають Вас, Наталю Петрівно, теж через казку, поетичний рядок доносити свої знання до людей, особливо до малечі?

— Авжеж. Нещодавно вийшли мої книжки "Королева квітів" та "Дитяча абетка". Про кожну рослину на певну літеру я написала віршик, а поруч — кольоровий малюнок цієї трави чи квітки. Дитина легко розпізнає і знайде ці рослини на лузі чи в лісі. А ще й буде знати, при якій хворобі та помічна.

— Знаю, що у Вас до дітей особливе ставлення. Вони навіть ніколи не стоять у черзі на Ваших прийомах.

— Це правда. Я приймаю дітлахів першими, поза чергою, багатьом з них даю ліки безкоштовно. В аптеці "Зелена планета" ми розробили спеціальну дитячу розфасовку ліків, їхня ціна доступна кожній мамі: 2—3 гривні.

Колись я проводила так звані "дитячі суботи", приймала у цей день тільки дітей — частувала їх печивом, цукерками. Мріється відновити такі дні, як і дитячу передачу "Барвисті сторінки". Сподіваюся, що відгукнуться небайдужі люди, які дбають про здоров’я і духовність української нації. Можливо, вони допоможуть знайти приміщення для дитячих прийомів і кошти на передачу. Впевнена, що знайомство з природою і любов до отчої землі повинні закладатися змалечку.

— Повертаючись у Ваше дитинство, що згадується про маму?

- Мама першою ввела мене у світ рослин. Від неї я дізналася, що у чебреці треба мити


коси і купатися, що материнка — від жіночих хвороб, калина помічна при застуді, а хлопцям треба пити чай з конюшини. Про цю рослину хочеться сказати окремо.

Коли мене запитують, який чай з лікарських рослин заготувати на зиму, я завжди раджу, окрім традиційних — малини, калини, бузини, меліси, липи, м’яти, — зібрати цвіт конюшини.

— У чому ж її цінність?

— Переконана, що конюшина має бути у кожному домі. Вона — найліпший засіб від перевтоми, підсилює імунітет, потенцію. Вживаючи чай з конюшини, ви не тільки вилікуєте застуду, а й відновите фізичні сили організму. Тож заготуйте на зиму квіти конюшини лугової. У вигляді відвару вона допоможе при бронхіальній астмі, хворих суглобах, хронічному ревматизмі, подіє як сечогінний, кровоочисний, антисептичний засіб, підтримає хворі нирки і буде профілактикою утворення злоякісних пухлин.

Якщо ж страждаєте на головний біль, турбує шум у вухах, зробіть настоянку на горілці. 50 г червоних квітів на 0,5 л горілки настояти 10 днів. Приймати по 20 крапель 4 рази на день. Пити 2—3 місяці, зробити перерву на 2 тижні і повторити курс до одужання.

При запаленні сечового міхура теж допоможе ця унікальна рослина. 1 ст. ложку конюшини заваріть склянкою окропу, вживайте по 2 ст. ложки через 1 — 2 години або по 1 ст. ложці через годину. За день можна вилікувати цистит.

— Наталю Петрівно, Ваші знання про лікарські рослини можна назвати енциклопедичними. Але Ви у постійному науковому пошуку. Знаю, що тільки-но повернулися з поїздки і маєте цікаві новини.

— Я б сказала, майже сенсаційні. У заповіднику "Кам’яні могили," що на Донеччині, я разом з біологом Тетяною Голяченко знайшла чотири ендемічні рослини. Серед них деревій оранжевого кольору, котяча м’ята, яка цвіте голубими квітами і нагадує перекотиполе. Цінною знахідкою стала рослина, яку я вивчаю вже 2 роки, але ніяк не могла знайти її у нашій флорі. Її корінь привезли мені з Тибету. Ним лікують неспецифічний виразковий коліт. Але ліки, виготовлені з сировини, завезеної з далеких тибетських гір, дуже дорогі. Тому я шукала цю рослину у нас, в Україні. За 60 км від Маріуполя знайшла її, викопала і посадила вдома на городі. Тепер впевнена, що зможу за її допомогою лікувати цю підступну хворобу.

— Своїм відкриттям Ви ще раз підтвердили, що наша українська земля і природа — величезна скарбниця здоров’я...

— ...Та, на жаль, ми часто забуваємо, що треба берегти рідну природу, цінувати кожну рослину, примножувати свої знання про край, у якому живемо, і користуватися тим, що маємо. Наведу лише один приклад. Усім відома шовковиця. На Сході її вважають священним деревом, називають цар-ягодою. Бо знають, що її плоди лікують десятки хвороб: бронхіальну астму, атонію шлунка, безсоння, хвороби нирок, недокрів’я. З’їдайте по 4—5 склянок ягід щодня — і не матимете проблем із серцем, а якщо діти досхочу поласують цією ягодою протягом 10—14 днів, забудете про їхню знижену кислотність, розтягнені шлунки, гастрити. Біла шовковиця заспокоїть нервову систему, чорна — врегулює кровотворення. Заготуйте ягоду на зиму, зваріть варення або посушіть. Будете здорові цілу зиму.

Така вона, Наталя Земна, яка, як і її батько, за життєве гасло має слова: "Більше віддаси людям — і тобі стократ повернеться". Українка, яка народилася у німецькому концтаборі і пішки з мамою через чотири роки неволі повернулася додому, "до цілющої диво-землі". Яка знайшла своє "серце у траві" і має в душі "три любові", і її “Зелена планета” — то її рідна земля.

"Я люблю її — сущу і древню —
Без потворності, бруду, олжі...
Берегине, врятуй мою Землю,
І мене на землі збережи".



Источник: http://www.likar.info
Категория: Статьи по теме | Добавил: Admin (29.06.2009)
Просмотров: 5451 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Логин:
Пароль:

Поиск по сайту
Поиск по сайту:



Новости

Новые записи



Copyright MyCorp © 2024
Мини портал- блог НАРОДНОЕ МНЕНИЕ - информационный блог: отзывов, предложений, мнений, советов и всего прочего связанного с народной мудростью и медициной.
Сайт создан в целях собрать наиболее полезные знания, советы, рецепты: травников, врачей, бабушек, дедушек, знахарей, врачевателей.
Здесь вы всегда сможете найти для себя много интересного, пообщаться с людьми, поделиться радостью и печалью.
Чем больше существует сайт тем больше он имеет информации и чем больше вы будете проявлять интерес к нему тем интересней и познавательней будет содержания страниц.
Рубрики создаем мы, в большинстве разделов если вы зарегистрированный пользователь, за исключением пункта меню "Гостевая книга"(где видно с названия можно оставить записи как гостю так и пользователю),вы можете написать комментарий, отзывы и даже свою статью, все кроме рекламы.
Сайт модерируется примерно два раза в неделю, то есть все проверяется человеком который следит и пытается не допускать разной не целесообразной информации.
При наличии у вас неоспоримых доказательств того, что как-либо материал(новость) нарушает ваши права, в том числе и авторские, вы можете использовать обратную связь(Сообщить об ошибке)
и данная новость (материал) будет немедленно уничтожена. Ни при каких условиях и обстоятельствах ответственность за последствия, которые прямо или косвенно повлекло за собой использование информации или чего либо расположенного на сайте zemnaya.ucoz.com,
полученного по ссылкам, представленных на данном сайте, не может возлагаться на авторов сайта или владельцев хостинга, и быть основанием для их судебного преследования. Все материалы представлены в ознакомительных целях